Ben Kimim?

 Merhaba,

İsmim A. Barış Baraz. A harfi, dedemin adı Avni’den geliyor. Genellikle Barış’ı kullanıyorum.

İki şehir önemli benim için: Eskişehir ve Ankara. Eskişehir’de doğdum, büyüdüm ve ne mutlu ki Eskişehir’de yaşıyorum. Ankara’da okudum, askerlik yaptım. Ankara’yı da çok severim.

27 yıldır Anadolu Üniversitesi Ailesi’nin üyesiyim. Kadrom ve dolayısıyla odam Açıköğretim Fakültesi’nde. Ocak 2015’den bu yana İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyorum.

İşletme’nin Yönetim Organizasyon Kürsü’sünde dersler veriyorum. Bugüne kadar verdiğim farklı ders sayısı 38 olmuş. Şu anda verdiğim dersler: Lisans düzeyinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Lisansüstü düzeyde Kurumsal Yönetim ve Girişimcilik

Uzmanlık alanım Kurumsal YönetimAile İşletmeleri Yönetimi ve Start-up Girişimciliği. Son yıllarda eski, köklü aile işletmelerine ve start-up girişimciliğe yönelik araştırmalar yapıyorum.

Birlikte çalışmaktan oldukça keyif aldığım bir ekiple birlikte Açıköğretim bürolarındaki çalışanlarımızın eğitimi ile ilgilendik. Onlar için hazırladığımız içeriklerden biri Büro Akademisi

Aynı ekip ile hazırladığımız benzer bir hizmet ise Açıköğretim öğrencilerimize yönelik “eğitim” ile “eğlenceyi” buluşturan bir başka eğitim serisi İş Hayatı 101.  Neden ben (ya da biz) oyunculuk yaptık? Aslında oyuncu bulamadığımız için. Zorunlu olarak kamera karşısına geçtik ve biraz yüzümüzü eskittik.

Ayrıca Türkiye Kalite Derneği, kısa adıyla KalDer Eskişehir üyesiyim.

2018’de güzel bir yüksek lisans programı hazırladık ve öğrenci almaya başladı. İşletme Yönetimi. Hem de online. Merak edenler için ayrıntılar şurada: 

Mehmet adında bir oğlum, Zeynep adında bir kızım var. Ayrıntılı özgeçmişim burada